منو

۶ راه ساده برای با نشاط تر کردن فضای اتاق خواب

نوشته ۱
http://www.fixchi.com/blog/6-%d8%b1%d8%a7%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d8%af%d9%87-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%d9%86%d8%b4%d8%a7%d8%b7-%d8%aa%d8%b1-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86-%d9%81%d8%b6%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%aa%d8%a7%d9%82/ کپی شد [addtoany]

۶ راه ساده برای با نشاط تر کردن  فضای اتاق خواب

توصیه خواب هشت ساعت در شب به معنای صرف ۶۰ ساعت در هفته در اتاق خواب است که به خودی خود مدت زمان زیادی است! این دلیلی خوب و کافی است تا اتاق خواب خود را تبدیل به مکانی کنید که باعث ایجاد نشاط و شادابی در شما شود.

در این مطلب به شما می گوییم چطور می توانید با ایده هایی تازه فضای اتاق خواب خود را بهتر از قبل کنید.

 

۱- استفاده از دیوار پوش ها

دیوار های اتاق شما مثل بوم نقاشی عمل می کنند. رنگ آنها را به سبک دلخواه خود تغییر دهید و سبک منحصر به فرد خودتان را به بقیه نشان دهید.

به تازگی یک بازنگری خوبی روی طرح کاغذ دیواری ها انجام شده و با کمی جستجو، می توانید یک رنگ و طرح مناسب برای دیوار های اتاق پیدا کنید. در حقیقت نصب و تعویض راحت و همچنین تنوع زیاد طرح و رنگ باعث شده تا آسان تر از هر زمانی بتوانید کاغذ دیواری مناسب را برای اتاق خود انتخاب کنید.

حال شما تصمیم دارید که فقط یک دیوار را کاغذ دیواری کنید یا همه را؟

اگر استفاده از کاغذ دیواری برای شما مطلوب نیست، می توانید از استیکر های پشت چسب دار، نقاشی دیوارها و یا پتینه بر روی دیوار بهره ببرید.

هر کدام از این گزینه ها یک راه سریع، آسان و متنوع برای ایجاد بهترین تاثیر در فضای اتاق خواب شما هستند.

 

۲- به وسایل و مبلمان قدیمی یک فرصت تازه بدهید

با نشاط کردن فضای اتاق خواب می تواند به راحتی استفاده مجدد از یک مبلمان قدیمی باشد. آیا از پاتختی خود دل زده شده اید؟ آیا بعد از سال ها استفاده دیگر جلوه قبل را ندارد و یا خیلی وقت است که دیگر مثل روز اول نیست؟

می توانید با یک رنگ جیق و جسورانه آن را نقاشی کرده و جلوه ای بهتر از قبل به آن دهید و با این کار شادابی را به اتاق خواب خود برگردانید. همین امر می تواند برای مواردی مانند کمد، میز آرایش، میز مطالعه و صندلی ها نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

با این روش می توانید درآور قدیمی خود را با یک درآور شاد و رنگی جایگزین کنید و تغییر بزرگی را در فضای اتاق ایجاد کنید!

 

۳- برای پنجره چاره ای بهتر بیاندیشید

هنگامی که حرف از ایجاد نشاط در اتاق می آید ناخودآگاه ذهن به سمت پنجره می رود. پنجره نه تنها به ایجاد حریم خصوصی در فضا کمک می کند بلکه اجازه می دهد تا نور به این فضای خصوصی تابیده شود.

پنجره فرصتی را برای شما ایجاد می کنند تا آن سبکی را که در ذهنتان است را بتوانید بهتر به نمایش بگذارید و از قابلیت های زیادی که دارد استفاده کنید. شاید شما مانند آنچه که در تصویر مشاهده می کنید یک خوره کتاب باشید که می نشیند روی صندلی کنار پنجره و ساعت ها مشغول مطالعه می شود.

هنگامی که درباره پرده صحبت می کنیم، طرح و رنگ های درشت یا ظریف می توانند به عنوان نقطه عطفی در فضا عمل کنند و به فضا بُعد دهند. همچنین ایجاد تضاد با استفاده از رنگ های خنثی می تواند یک فضای آرام و لطیف را بوجود آورند.

 

۴- هنر خطای دید

می توانید در فضا با بهره گرفتن از خطای دید فضا را بزرگتر جلوه دهید. آینه ها در این زمینه جادو می کنند! و نور طبیعی را در فضا انعکاس می دهند، و با این کار اتاق را روشن تر می کنند.

آینه های قرار داده شده در کف اتاق باعث می شوند چشم ها به سمت بالای فضا هدایت شوند و در نتیجه ارتفاع سقف را بیشتر نشان می دهند.

چیدمان چند آینه نیز در کنار یکدیگر همان تاثیر را دارد و باعث می شود که عمق فضا بیشتر و در نتیجه علاقه شما به اتاقتان بیشتر شود.

در واقع آویز کردن تعدادی آینه روی دیوار اتاق یک راه ارزان برای ایجاد تاثیر بصری مطلوب در اتاق شما است. (مجموعه ای از آینه های خاص با قاب های هم رنگ را تصور کنید.)

حتی با قرار دادن آینه های خود بر روی دیوار مقابل پنجره اتاق، بیشترین بهره از نور طبیعی را به دست آورید.

 

۵- وسایلتان را نظم بخشید

هیچ چیز مانند یک اتاق خلوت و خالی در ما آرامش ایجاد نمی کند. شما باید هر آنچه را که برای کم کردن مقدار وسایلتان هست، انجام دهید و فضایی که برای ایجاد آرامش در شما ساخته شده را سرو و سامان دهید. (یک قانون کلی در این مورد می گوید که هر چیزی که تا به حال استفاده نکرده اید یا کهنه شده را دور بریزید.)

اما به جای اینکه دنبال کم کردن عوامل ایجاد آشفتگی و شلوغی در اتاقتان باشید، می توانید وقتتان را صرف پیدا کردن یک جای خوب برای قرار دادن وسایل اضافه در آن کنید.

به این فکر کنید که با یک کمد یا قفسه و حتی استفاده از تخت خواب هایی که در زیر خود جای گذاشتن وسایل دارند، می توانید به فضای اتاق خود نظم ببخشید.

اگر در سازماندهی و نظم بخشیدن چندان موفق نیستید، از وسایل ساخته شده برای اینکار کمک بگیرید.

شما می توانید در سایت فیکس چی با مراجعه به بخش خدمات نجاری و MDF و سپس با انتخاب گزینه نوسازی کامل دکور MDF و چوبی می توانید نجار یا MDF کار مناسب را در سایت ما پیدا کنید و رضایت خود از محیط زندگیتان را با اندکی هزینه، بیشتر کنید!

 

۶- یک پالت از رنگ ایجاد کنید

انتخاب یک رنگ شاد، کلید ایجاد یک اتاق دلپذیر و شاداب است برای اینکه هر روز در آنجا از خواب بر می خیزید و شب ها به خواب می روید.

از رنگهایی استفاده کنید که اطمینان دارید برای مدت طولانی از آن ها لذت می برید. نگران استاندارد ها در انتخاب رنگ نباشید. اتاق خواب محل مناسبی برای استفاده از رنگ های جسورانه است!

رنگ های مکمل را در نظر داشته باشید اما از رنگ های مکملی مانند صورتی و طلایی نیز غافل نشوید. یا از ترکیب رنگ های محبوبی مانند قرمز و فیروزه ای، توسی و زرد کم رنگ و یا ترکیب شکلاتی با آبی آسمانی بهره ببرید.

نمی دانید از کجا باید شروع کنید؟ یک وسیله رنگارنگ برای اتاق خواب پیدا کنید که رنگ مورد علاقه شما باشد و سپس رنگ اتاق و مبلمان را متناسب با آن تغییر دهید.

 

شما می توانید دیدگاه خود را در این خصوص در بخش نظرات با فیکس چی در میان بگذارید.

نظرات

1

:wink: :-| :-x :twisted: :) 8-O :( :roll: :-P :oops: :-o :mrgreen: :lol: :idea: :-D :evil: :cry: 8) :arrow: :-? :?: :!:

  1. امیر

    از چند روش بالا برای مطلوب سازی فضای اتاقم استفاده کردم، هم اتاق خوابم بهینه و هم زیبا شد. نقاشی خاص اتاق خواب واقعا لذت بخشه.

    3 سال پیش
خبرنامه فیکس‌چی

مشترک خبرنامه شوید