منو

۱۳ ایده دکوراسیون بالکن و تراس

نوشته ۰
http://www.fixchi.com/blog/13-%d8%a7%db%8c%d8%af%d9%87-%d8%af%da%a9%d9%88%d8%b1%d8%a7%d8%b3%db%8c%d9%88%d9%86-%d8%a8%d8%a7%d9%84%da%a9%d9%86-%d9%88-%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d8%b3/ کپی شد [addtoany]

می خواهیم چندایده برای دکوراسیون بالکن خانه، که جدیدا مورد توجه طراحان قرار گرفته، معرفی کنیم. اگر شما نیز قصد ایجاد یک فضای استراحت دلنشین در خانه خود را دارید، می توانید با کمک این ایده ها، شروع به ایجاد کمی تغییرات در بالکن خانه خود شوید.

نه تنها در مناطق روستایی، خانه باغ ها و خانه های ویلایی، بلکه در خانه های آپارتمانی نیز بالکن، از مهم ترین و کار بردی ترین قسمت خانه است. در شهر های بزرگ به دلیل افزایش جمعیت، در سال های اخیر، متراژ آپارتمان ها رفته رفته کمتر شده و به طبع آن فضایی که برای بالکن در نظر گرفته می شود نیز کوچکتر می شود. از این رو تعداد آپارتمان های کوچک با بالکن های کوچک نیز افزایش یافته.

دکوراسیون بالکن های کوچک از دکوراسیون فضاهای بزرگ هم سخت تر است و نیاز به طراحی خلاقانه دارد. اگر شما هم قصد دارید بالکن خانه تان را زیباتر کنید و از آن برای ماه های بهار و تابستان به عنوان یک فضای کاربردی استفاده کنید پیشنهاد می کنیم این مطلب را مطالع کنید و از این ایده ها برای دکوراسیون بالکن خانه تان الهام بگیرید.

۱- از صندلی های راحت و جذاب برای دکوراسیون بالکن استفاده کنید.

اگر بالکن خانه شما همانند بالکن این تصویر باریک و طویل است، با چند تا صندلی و یک میز نیز می توانید از خوردن عصرانه یا نوشیدن چای در بالکن خانه تان لذت ببرید. در هنگام خرید مبلمان برای بالکن خود، دقت کنید که صندلی هایی بخرید که هم کوچک و راحت باشند و هم زیبا و جذاب. با یک طراحی زیبا می توانید یک فضای نشیمن کوچک در این قسمت از خانه تان درست کنید. حتی می توانید از این قسمت برای پذیرایی از یک مهمان نیز استفاده کنید!

 

 

۲- با مبلمان های ظریف یک محیط آرامش بخش تک نفره ایجاد کنید.

یکی دیگر از ایده ها برای بالکن های تنگ و طویل، استفاده از مبلمان های سیک و ظریف است، همانند آنچه که در عکس می بینید. می توانید با انتخاب یک میز و صندلی مناسب یک فضا در خانه را برای استراحت اختصاص دهید. استفاده از رنگ های شاد در بالکن ها یک فضای بسیار زیبا را ایجاد می کند.

 

 

۳- دکوراسیون بالکن خانه تان را سرسبز کنید.

یکی دیگر از راه های بزرگ تر و فراخ تر نشان دادن بالکن ها، استفاده از گلدان ها است. در این گلدان ها می توانید گل و گیاه یا درختچه های کوچک بکارید و با قرار دادن آنها در بالکن، یک باغچه کوچک در این فضا ایجاد کنید. با این کار هم یک تازگی و طراوت در بالکن خانه تان ایجاد می کنید و هم رابطه خود را با طبیعت قوی تر می کنید. این باغچه های کوچک در بالکن هر روز حس طراوت و شادابی را به شما خواهند داد.

 

۴- در دکوراسیون بالکن خانه از مبلمان های دو نفره استفاده کنید.

مبلمان های دو نفره همانطور که در نشیمن های کوچک فضای زیبایی ایجاد می کند و کاربرد بسیار دارد، در بالکن ها نیز همین تاثیر را دارد و می توانند یک نشیمن زیبا در بالکن بسازند. این مبلمان های دو نفره در سایز ها و اندازه های مختلفی وجود دارند که شما می توانید با توجه به مساحت بالکن خانه تان، آن را که از نظر رنگ و اندازه و راحتی مناسب بالکن شماست انتخاب کنید.

 

۵- استفاده از صندلی های آویزان برای دکوراسیون بالکن

یکی دیگر از راه های ایجاد یک فضای لذت بخش در بالکن که باعث سرگرمی شما نیز بشود، استفاده از این نوع صندلی هاست که مانند تاب هستند. این مبلمان ها علاوه بر زیبایی خاصی که دارند، بسیار راحت  کاربردی نیز هستند. اگر فضای زیادی برای اختصاص دادن به مبلمان در بالکن ندارید، می توانید فقط از یک نوع از این صندلی ها در بالکن خانه تان استفاده کنید.

 

۶- مبلمان های گوشه برای دکوراسیون بالکن متفاوت

اگر بالکن خانه شما کوچک است و نمی توانید مبلمان های بزرگی در آن جا دهید، می توانید با توجه بهه اندازه و شکل بالکن تان ی مبل راحتی گوشه ای، همانند آنچه در عکس می بینید، سفارش دهید تا برای شکل بالکن شما بسازند. می توانید دسته های مبل را نیز همانند این تصویر، به دیوارها بچسبانید و از این نظر در تصرف فضا صرفه جویی کنید.

 

 

 

۷- باغچه های عمودی برای دکوراسیون بالکن

اگر از مبلمان های بزرگ و حجیم در بالکن خانه تان استفاده می کنید و فضای اضافی برای گلدان ها و درختچه ها باقی نمی ماند، اصلا نگران نباشید. ایده ای که برای این موضوع به شما معرفی می کنیم استفاده از باغچه های عمودی، همانند آنچه که در تصویر می بینید، می باشد. این باغچه ها بری بالکن های کوچک بسیار پرکاربرد هستند و سبب صرفه جویی در فضای بالکن می شوند.

 

۸- کف پوش هایی که سبب ایجاد عمق در دکوراسیون بالکن می شوند.

یکی دیگر از راه های بزرگتر و فراخ تر نشان دادن بالکن های باریک و تنگ، انتخاب کف پوش های مناسب برای کف این قسمت ها می باشد. استفاده از کفپوش هایی همانند کفپوش های سبک روستایی که در عکس می بینید، می تواند مناسب بالکن خانه شما نیز باشد.

 

۹- مبلمان های فلزی غیرعادی برای دکوراسیون بالکن

مبلمان های فلزی در هر فضای آزادی که قرار بگیرند یک زیبایی خاص به آن مکان می دهند. مطمئن باشید با استفاده از این مبلمان های فلزی شیک و زیبا، بالکن خانه شما بسیار زیباتر از بالکن های شلوغ دیده خواهد شد.

 

 

۱۰- در دکوراسیون بالکن از گوشه ها استفاده کنید.

همانند این تصویر می توانید این قسمت از بالکن ها را با مبلمان های L شکل چیدمان کنید و با استفاده از مصالح طبیعی و گلدان ها یک فضای طبیعی خلق کنید. توجه داشته باشید که از قسمت های دیگر بالکن نیز استفاده کنید و آنها را خالی نگذارید.

 

 

۱۱- نیمکت های چوبی برای دکوراسیون بالکن

نیمکت های چوبی برای بالکن های باریک و کوچک یک گزینه ایده آل هستند. همچنین این نیمکت ها در هر جایی که قرار بگیرند یک حس طبیعی و مدرن نیز به آن فضا می بخشند. این را نیز یادآور شویم که ان نیمکت ها انواع مختلف و سایز های متفاوتی دارند و شما می توانید با توجه به اندازه بالکن خانه تان از نیمکت های بزرگ یا کوچک استفاده کنید.

۱۲- روشنایی مناسب در دکوراسیون بالکن

روشنایی هایی که در بالکن استفاده می کنید، در زیبایی بالکن خانه شما بسیار تاثیرگذار است. همانطور که در این عکس می بینید، از این شمع ها نیز می توانید در گوشه ای از بالکن استفاده کنید و یک فضای زیبا و رمانتیک در این قسمت ایجاد کنید و همزمان سبب ایجاد عمق در این قسمت شوید.

 

۱۳- میزهای کوچک که به نرده ها بسته می شوند.

این میز های کوچک که سبب صرفه جویی در فضا می شوند به نرده های بالکن بسته می شوند و دیگر نیازی ندارید که از میز استفاده کنید. این میزهای کوچک جذابیت خاصی به بالکن شما خواهند داد و یک منظره متاوت در این قسمت ایجاد خواهند کرد.

 

شما کدام تغییر را بیشتر می پسندید؟ نظرات خود را با فیکس چی در میان بگذارید.

نظرات

0

:wink: :-| :-x :twisted: :) 8-O :( :roll: :-P :oops: :-o :mrgreen: :lol: :idea: :-D :evil: :cry: 8) :arrow: :-? :?: :!:

  1. بدون دیدگاه
خبرنامه فیکس‌چی

مشترک خبرنامه شوید