منو

۱۱ نکته برای بهینه کردن فضا با استفاده از قفسه بندی

نوشته ۰
http://www.fixchi.com/blog/11-%d9%86%da%a9%d8%aa%d9%87-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d9%87%db%8c%d9%86%d9%87-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86-%d9%81%d8%b6%d8%a7-%d8%a8%d8%a7-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%af%d9%87-%d8%a7%d8%b2/ کپی شد [addtoany]

یکی از ویژگی های مهم قفسه بندی، نصب راحت و کم جا بودن آن است. اگر شما طرفدار قفسه و طاقچه در خانه خود هستید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا به شما بگوییم چگونه می توانید با رعایت چند نکته ساده یک قفسه بندی زیبا و متفاوت را در خانه خود داشته باشید.

 

رنگ قفسه را با دیوار مخلوط کنید

 

 

برای داشتن یک نشیمن زیبا و ساده رنگ قفسه ها را با رنگ دیواری که بر روی آنها نصب می شوند هم رنگ در نظر بگیرید تا کنتراست زیادی ایجاد نکند. معمولاً برای ساده و زیبا جلوه دادن قفسه ها می توان وسایل را بصورت منظم داخل آن قرار داد.

 

قفسه های بیشتری اضافه کنید

 

 

قفسه های منظم در یک اتاق کار می تواند به وسایل ما نظم بدهد. قفسه های سیمی، سینی ها، جعبه ها و قفسه های مخصوص کتاب این قابلیت را دارند تا در هر حالتی به قفسه های عادی متصل شوند.

شما برای قفسه بندی اول باید ببینید که قفسه ها را برای چه استفاده ای می خواهید و دقیقاً چه چیزی را میخواهید در آن قرار دهید. یک نکته را در نظر داشته باشید استفاده از قلاب ها می تواند برای نظم بخشیدن به وسایل کار شما کمک زیادی کنند.

 

با لوله آب قفسه بسازید

 

 

در این آشپزخانه قفسه هایی میبینید که با ترکیب لوله های فلزی و صفحات چوب ساخته شده اند. این لوله ها طوری قفسه بندی شده اند که بتوان صفحه های چوبی را در آنها قرار داد. برای کاربرد بیشتر می توان به آنها ریل هایی اضافه کرد که محل قرارگیری قاشق ها، فنجان ها، لیوان ها و گلدان های کوچک هستند.

 

قفسه ها را با ادوات رنگی پر کنید

 

 

استفاده از کتاب های رنگی در قفسه های خانه یا محل کار شما جلوه ای زیبا به فضا می بخشد.

 

قفسه ها را ادامه دهید

 

 

از فواید قفسه بندی این است که می توانید هر طور می خواهید از قفسه ها بصورت کوچک یا بزرگ در فضا استفاده کنید. همانگونه که در تصویر میبینید شما می توانید قفسه هایی سفید رنگ بصورتی که با دیوار پشتی که آن هم سفید رنگ است را تا زیر سقف امتداد دهید. این کار به ساده نگه داشتن فضای خانه شما کمک بسیاری می کند.

 

در نظر گرفتن قفسه برای وسایل الکترونیکی

 

 

در تصویر نمونه‌ای از قفسه بندی را می بینید که در آن برای قرارگیری تلوزیون و سیستم پخش و یا حتی لپ تاپ قفسه ای در نظر گرفته شده است.

 

طرح ریزی کنید

 

 

هر وسیله ای را که با آن علاقه دارید را در قفسه ها قرار دهید. در اینجا شخصی وسایل مورد علاقه خود را درون قفسه های اتاق خود گذاشته و پایین ترین قفسه را بعنوان میز کار مورد استفاده قرار داده است.

 

استفاده از مکعب های تو خالی

 

 

با ایجاد قفسه های مکعب شکل تو خالی می توانید در قفسه بندی تنوع ایجاد کنید. در اینجا به خوبی یک ردیف از قفسه ها را بصورت مکعب به همراه شیشه های کشویی مورد استفاده قرار داده شده است.

 

کشو اضافه کنید

 

 

از قفسه های مکعبی خوشتان نیامد؟ پس می توانید کشو داشته باشید. یک نمونه شسته و رفته به همراه استفاده از رنگ گرم چوب را در تصویر فوق می بینید. همانطور که قفسه ها را به لوازم جذابتون اختصاص میدید، کشو ها بهترین جا برای گذاشتن خرت و پرت هاتون هستند.

 

یک دیوار را کامل قفسه بندی کنید

 

 

در تصویر یک نمونه قفسه ساده، زیبا و کاربردی را می بینید. در این مدل ساده شخص می تواند به هر نحوی که دوست دارد وسایل خود را داخل آن بچیند.

قفسه های کوتاه در پایین برای چیدن کتاب ها و CD ها و قفسه های بلند در بالا برای چیدن کتابهای بزرگ و وسایل تزئینی مناسب می باشد. شما در صورت استفاده از قفسه های با قابلیت جابجایی طبقات می توانید فضای دلخواه خود را بر اساس نیاز خود تنظیم کنید.

 

با قفسه بندی آشپزخانه خود را سرو سامان دهید

 

 

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید با استفاده از یک سیستم قفسه بندی مناسب می توانید از فضای خود استفاده بهینه کنید. با ایجاد قفسه بندی شیک و مرتب بر روی دیوار کاشی سفید ساده آشپزخانه و یک ردیف کمد با درهای کشویی و حتی یک میز کوچک فضای آشپزخانه خود را دلنشین تر از قبل کنید.

 

شما در مورد قفسه بندی در فضای خانه یا محل کار چه نظری دارید؟ نظرهای خود را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.

 

همچنین شما می توانید با مراجعه به بخش نجاری و MDF در سایت فیکس چی و ثبت سفارش طراحی و اجرای کامل دکور MDF و چوبی هرگونه قفسه بندی را منطبق با فضای منزل یا محل کار خود داشته باشید.

نظرات

0

:wink: :-| :-x :twisted: :) 8-O :( :roll: :-P :oops: :-o :mrgreen: :lol: :idea: :-D :evil: :cry: 8) :arrow: :-? :?: :!:

  1. بدون دیدگاه
خبرنامه فیکس‌چی

مشترک خبرنامه شوید