منو

۱۰ روش برای بزرگ تر جلوه دادن یک اتاق کوچک

نوشته ۰
http://www.fixchi.com/blog/10-%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d8%b2%d8%b1%da%af-%d8%aa%d8%b1-%d8%ac%d9%84%d9%88%d9%87-%d8%af%d8%a7%d8%af%d9%86-%db%8c%da%a9-%d8%a7%d8%aa%d8%a7%d9%82-%da%a9%d9%88%da%86%da%a9/ کپی شد [addtoany]

همه می دانیم که دیوارها را نمی شود جا به جا کرد. اما می شود برای بزرگتر جلوه دادن فضاهای کوچک خانه مان از خطای دید انسان کمک بگیریم.

مهم نیست این فضاها چقدر تنگ و کوچک هستند، چون ما در این مطلب میخواهیم روش ها و طرح هایی را به شما پیشنهاد بدیم که به شما کمک می کنند به آسانی اتاق کوچک خود را بزرگتر جلوه دهید.

۱ .

در یک فضا با دیوارهای به رنگ روشن، استفاده از کفپوش رنگی و تیره جلوه ای به فضا می دهد که بیننده احساس می کند فاصله دیوارها از یکدیگر بیشتر شده و فضا را به لحاظ بصری گسترده تر و دیوارها را بلندتر می بیند.

۲٫

انتخاب رنگ اشباع نه تنها برای کف، بلکه برای سقف نیز باعث ایجاد یک محیط وسیع در ذهن بیننده می شود. اما با این حال باعث می شود که سقف اتاق کوتاهتر به نظر بیاید.

۳٫

انتخاب رنگ های مشابه و نزدیک به هم برای دیوار روبرو و کف باعث می شود که فضای اتاق خالص تر به نظر برسد.

۴٫

اما استفاده از همان ترکیب رنگی برای دیوار روبرو و سقف نیز باعث می شود اتاق ظاهری گسترده پیدا کند اما به لحاظ بصری عمق فضا را کاهش می دهد.

۵٫

روشی دیگر برای جدا از هم جلوه دادن دیوار های جانبی از یکدیگر این است که کاری کنیم تا عمق اتاق را بیشتر کنیم. این حالت را می توان با استفاده از رنگ های اشباع برای برجسته نمایان کردن دیوار روبرو بدست آورد.

۶٫

در مقابل، شما می توانید با استفاده از رنگ های اشباع برای شاخص کردن دیوارهای روبروی هم، عمق فضا را بیشتر کرده و پهنای آن را کاهش دهید.

۷٫

اگر مشکل شما کوتاه بودن سقف می باشد، شما می توانید این وضعیت را با انتخاب رنگ های روشن و اشباع برای دیوارهای جانبی و دیوار روبرویی بهبود بخشید. این کار به وضوح، عمق و عرض فضا را به نفع ارتفاع کاهش می دهد.

۸٫

این باور غلطی است که انتخاب رنگ های روشن تنها راه بزرگ نشان دادن فضا است. استفاده از الگو های تکرار شده تصویری کمک بسیار زیادی به این امر می کند. بعنوان مثال استفاده از کاغذ دیواری های روشن و گلدار به خالص تر جلوه دادن فضای شما کمک بسزایی می کند.

۹٫

سقف بعضی از فضاها ممکن است خیلی بلند تر از حد مطلوب بنظر بیاید. بهره گیری از خطوط افقی می تواند سقف فضا را تا حدی کوتاه تر جلوه دهد در حالی که عمق فضا را اندکی کاهش می دهد.

۱۰٫

و بر عکس خطوط عمودی هم می توانند سقف فضا را بلندتر نشان دهند.

 

اگر شما می خواهید عمق اتاق خود را کم کرده و فضا را پهن تر نشان دهید، با بهره بردن از خطوط افقی در کف اثر دلخواهتان را در فضا ایجاد کنید.

 

شما کدام حالت را بیشتر می پسندید؟ نظرات خود را با فیکس چی در میان بگذارید.

نظرات

0

:wink: :-| :-x :twisted: :) 8-O :( :roll: :-P :oops: :-o :mrgreen: :lol: :idea: :-D :evil: :cry: 8) :arrow: :-? :?: :!:

  1. بدون دیدگاه
خبرنامه فیکس‌چی

مشترک خبرنامه شوید