منو

نور پردازی و نور مخفی

نوشته ۰
http://www.fixchi.com/blog/%d9%86%d9%88%d8%b1-%d9%be%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d9%88-%d9%86%d9%88%d8%b1-%d9%85%d8%ae%d9%81%db%8c/ کپی شد [addtoany]

دلیل استفاده از نور مخفی

به منظور زیباسازی محیط داخلی و خارجی یک ساختمان از این تکنیک نور پردازی استفاده می شود و به طورکلی باعث خواهد شد که معماری و طراحی یک بنا به میزان بیشتری در معرض دید بینندگان قرار بگیرد ؛ بنابراین توانایی استفاده ی موثر ، درست و استاندارد از نور مخفی باعث می شود تا آنچه به مخاطب ارائه می گردد ، چشم نواز تر باشد .

همانطور که گفتیم جایگاه استفاده از این نور ، بستگی به فضا و نوع کاربری آن دارد . در واقع نور پرداز باید به این نکته دقت داشته باشد که در یک محیط خاص ، طراح قصد بولد کردن یا نشان دادن چه قسمت یا خصوصیتی از معماری پیاده سازی شده را دارد و می خواهد چه حسی را به بیننده منتقل نماید .

 

اجرای نور مخفی

یکی از مهم ترین نکات در استفاده از نور مخفی این است که به مکان خاصی اختصاص ندارد و شخص نور پرداز می تواند بر حسب نیاز یا سلیقه ی خود از این تکنیک در سالن پذیرایی ، نشیمن ، آشپزخانه ، اتاق خواب ها ، سرویس بهداشتی و … استفاده نماید .

البته نور پرداز در تعامل مستقیم با طراح و سازنده ی بنا خواهد بود و تمامی تصمیمات بر اساس توافقات بین این دو شخص اجرایی می گردد تا از طریق آن بتوانند زیبایی های هنر معماری و ساخت بنا را به میزان بیشتری به نمایش بگذارند .

جالب ترین ویژگی نور مخفی همان طور که از نامش پیداست این است که به صورت مستقیم رویت نمی شود و نور ثانویه ی آن که به وجود آورنده ی زیبایی محیطی می باشد، توسط بیننده دیده خواهد شد .

شلنگ هایی هستند که برای تزئین روشنایی در سقف های کاذب ، زیرپله ها و کابینت و … استفاده می شوند که به صورت رشته ای بلند و باریک در بازار موجود هستند .

شلنگ نورمخفی چیست

یکی از مهمترین عناصر در طراحی دکوراسیون و فضای هر بنایی ، نور پردازی است و کاملا مرتبط با سطح آگاهی ، سلیقه و تجربه ی شخص طراح است که چگونه آن را اجرایی کند .
اینکه در چه فضاهایی از تکنیک های نورپردازی استفاده کند و از چه متریال هایی برای پیاده سازی آن استفاده کند ، موضوعی است که کاملا مرتبط با شرایط و وضعیت آن بنا ، نوع کاربری آن و هدف نهایی اش می باشد .
یکی از گزینه های پیش رو،  استفاده از نور مخفی است که البته باید بگوییم امروزه بسیار مورد استقبال و پسند معماران و هم چنین عموم مردم قرار گرفته است .

در سال های اخیر اینکه با استفاده از تکنیک های نور پردازی تا حد زیادی می توان فضا را متفاوت و جذاب تر نشان داد ، بر هیچ کسی پوشیده نیست و به همین دلیل است که این موضوع با استقبال بیشتری مواجه شده است .

نور مخفی و سبک نور پردازی ، یکی دیگر از مواردی هستند که خریداران آپارتمان و منازل مسکونی و تجاری و … علاوه بر نقشه ی ساختمان ، نور گیر بودن ، تعداد اتاق خواب ها و غیره به این آیتم ها نیز توجه می کنند .

 


نور مخفی با برخورداری از ظرافت خاص خود ، باعث افزایش زیبایی محیط یک ساختمان می گردد . از این آیتم می توان در بخش های مختلفی استفاده نمود ، برای مثال در سقف ، دیوارها ، آشپزخانه ، کف زمین ، راه پله ها و … و وابسته به هر محیط باید از متریال و تجهیزات مناسب آن استفاده کرد .

 

 

 

در همین راستا سایت فیکس چی اقدام به معرفی  طراحان داخلی ماهر و مجرب جهت طراحی و نورپردازی داخل و خارجی ساختمان نموده تا شهروندان گرامی با انتخاب ایشان از خدمات با کیفیت بهره مند گردند.

نظرات

0

:wink: :-| :-x :twisted: :) 8-O :( :roll: :-P :oops: :-o :mrgreen: :lol: :idea: :-D :evil: :cry: 8) :arrow: :-? :?: :!:

  1. بدون دیدگاه
خبرنامه فیکس‌چی

مشترک خبرنامه شوید