منو

بازسازی آپارتمانی با هدف تامین نور بیشتر در فضای داخل

نوشته ۰
http://www.fixchi.com/blog/%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%a2%d9%be%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%86%d9%88%d8%b1-%d8%b7%d8%a8%db%8c%d8%b9%db%8c-%d8%a8%db%8c%d8%b4%d8%aa%d8%b1/ کپی شد [addtoany]

آتلیه معماری Lucas y Hernández-Gil

آتلیه معماری Lucas y Hernández-Gil برای بازسازی یک آپارتمان قدیمی در مادرید اسپانیا اقدام به برچیدن دیوارهای داخلی به منظور جاری شدن نور طبیعی در فضا کرده است.

 

 

این آپارتمان قدیمی در نزدیکی محله Buen Retiro Park شهر مادرید قرار دارد.

 

 

قبل از ایجاد تغییرات معماری، این فضا با یک راهرو طولانی اما عریض از وسط به دو قسمت تقسیم شده بود، و اتاق هایی نیز در دو طرف راهرو با استفاده از دیوارهای پارتیشن از یکدیگر تفکیک شده بودند.

 

 

به گفته معمار این آتلیه “اتاق نشیمن، اتاق ناهار خوری و آشپزخانه این آپارتمان در یک فضا قرار دارند به یکدیگر متصل هستند.” و می گوید: “یک شومینه وظیفه جداسازی اتاق نشیمن با اتاق ناهار خوری را در این فضای باز و پر از نور را بر عهده دارد.”

 

 

اکثر دیوارها در این آپارتمان به رنگ سفید در آمده اند که تضاد رنگی بسیار مناسبی با رنگ گرم چوب کف آن ایجاد کرده است.

 

 

در آشپزخانه چراغ های روشنایی آویز مسی روی میز بار آویزان شده است. لوازم  آشپزی نیز داخل کابینت قرار داده شده اند که فضا را تا حد امکان از ایجاد شلوغی محفوظ کرده باشد.

فضای نشیمن و ناهار خوری با یک دیوار چوبی سبکی که با استفاده از قفسه بندی نامنظم روی آن ایجاده شده است از هم جدا شده اند.

 

کف و دیوار حمام و سرویس بهداشتی با سنگ مرمر خاکستری پوشیده شده و همچنین به لطف استفاده از آینه ای بزرگ روی دیوار قسمت روشویی، فضا بزرگتر از انچه که هست به نظر می آید.

 

 

طراح در این آپارتمان سعی کرده با ایجاد صفحات چوبی پوشیده شده با رنگ سفید بر روی برخی دیوارها، حس قدیمی بودن ساختمان را در فضا نگاه دارند.

 

 

به نقل از معمار این پروژه “با استفاده از متریال مناسب با توجه به قدمت ساختمان سعی شده تا این حس (قدیمی بودن ساختمان) برقرار بماند.” و همچنین “با استفاده از سنگ و چوب با برش های مختلف سعی شده این تعامل با حال هوای ساختمان برقرار باشد.”

 

 

اتاق خواب ها نیز به سبک مینیمال مبلمان شده اند. فضای کمد نیز حجیم در نظر گرفته شده تا وسایل بیشتری در آن قرار گیرد تا از ایجاد شلوغی در فضای اتاق جلوگیری شود.

 

به شما توصیه می کنیم تصاویر بیشتری از این آپارتمان را در زیر ببینید.

 

در همین راستا سایت فیکس چی اقدام به معرفی مجریان و طراحان داخلی و خارجی  برای بازسازی و نو سازی ساختمان نموده تا شهروندان گرامی با انتخاب ایشان از خدمات با کیفیت بهره مند گردند.

نظرات

0

:wink: :-| :-x :twisted: :) 8-O :( :roll: :-P :oops: :-o :mrgreen: :lol: :idea: :-D :evil: :cry: 8) :arrow: :-? :?: :!:

  1. بدون دیدگاه
خبرنامه فیکس‌چی

مشترک خبرنامه شوید