منو

استفاده مفید از فضای پشت بام خانه

نوشته ۰
http://www.fixchi.com/blog/%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%af%d9%87-%d9%85%d9%81%db%8c%d8%af-%d8%a7%d8%b2-%d9%81%d8%b6%d8%a7%db%8c-%d9%be%d8%b4%d8%aa-%d8%a8%d8%a7%d9%85-%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87/ کپی شد [addtoany]

طراحی و تزیین پشت بام خانه

بام جزئی از خانه

پشت بام خانه یک فرصت استثنائی برای افرادی است که در یک خانه کوچک زندگی می کنند. ایجاد محیطی مانند اتاق غذاخوری، باغچه ای زیبا و سرسبز و باربیکیو در پشت بام خانه چند نمونه از ایده هایی است که می توان در این مکان پیاده کرد. اگر در اطراف خانه منظره ای زیبا وجود داشته باشد می توان با ایجاد یک محیط غذاخوری به همراه میز ناهارخوری در پشت بام و تزئین آن با شمع و گل های زیبا، از صرف شام لذت برد. البته در شهرهای بزرگ، نور و روشنایی در شهر منظره ای بسیار شگفت انگیز بوجود خواهد آورد که هر شخصی از دیدن آن خسته نخواهد شد.

مبلمان مناسب

برای این محیط باید میز و صندلی هایی انتخاب شوند که در مجاورت گرما و آفتاب تابستانی و همچنین احیانا بارش باران های بهاری و پاییزی آسیب ندیده و مقاوم باشند. البته تولیدکنندگان، صندلی های فلزی و پلاستیکی گوناگونی را به لحاظ فرم و شکل ظاهری تولید کرده اند که در میان آنها نوع پلاستیکی، اگر چه مقاومت انواع فلزی را ندارد ولی به چند دلیل برای پشت بام مناسب تر است:
به جهت سبک تر بودن حمل و نقل آنها راحت تر است.
امکان زنگ زدگی آنها در مجاورت با آب وجود ندارد.
از آنجا که امروزه در بسیاری از پشت بام ها از پوشش های ایزوگام استفاده شده است فشار پایه میز و صندلی های فلزی و حرکت دادن آنها سبب آسیب رسیدن به این لایه می شود.

 

 

 

 

در چنین فضایی لازم نیست حتما از میز و صندلی استفاده شود بلکه می توان در کنار یکی از دیوارها، تختی چوبی و یا فلزی تاشو قرار داده و با پهن کردن گلیم و یا فرشی روی آن و همچنین چیدن پشتی های بزرگ و کوچک متعدد، فضایی سنتی ایجاد کرده و از گذشته ها و حیاط خانه پدربزرگ ها و مادربزرگ های یاد کرد.

 

ملاحظات

باید از ایمن بودن محیط پشت بام برای بچه ها اطمینان حاصل نمود به این معنا که اگر دیواره لبه پشت بام از یک متر کمتر باشد، حتما ابتدا باید دور پشت بام را نرده کشی کرده سپس به موارد رفاهی پرداخت. حتی می توان با ساخت دیواری پنجره دار در دورتا دور پشت بام اتاقی بدون سقف ترتیب داد که با این کار محیط امن تر و خصوصی تر می شود .

 

 

 


کاشتن گیاهان سبز در اطراف پشت بام باعث زیبا شدن لبه ها و بزرگ تر نشان دادن فضای پشت بام می شود. نیمکت های بزرگ می توانند فضای نشستن کافی روی پشت بام فراهم کنند. سبزه های بلند و گلدان های بزرگ باعث ایجاد سایه و حفظ امنیت می شوند. قرار دادن یک آبنمای زیبا نیز می تواند علاوه بر حس زیبایی و آرامش، سر و صدای شلوغی شهر را نیز کمرنگ کند.

 

در همین راستا سایت فیکس چی اقدام به معرفی مجریان ماهر و مجرب جهت اجرا و طراحی انواع بام سبز و روف گاردن نموده تا شهروندان گرامی با انتخاب ایشان از خدمات با کیفیت بهره مند گردند.

نظرات

0

:wink: :-| :-x :twisted: :) 8-O :( :roll: :-P :oops: :-o :mrgreen: :lol: :idea: :-D :evil: :cry: 8) :arrow: :-? :?: :!:

  1. بدون دیدگاه
خبرنامه فیکس‌چی

مشترک خبرنامه شوید