منو

آموزش ساخت آینه به شکل الماس

نوشته ۰
http://www.fixchi.com/blog/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa-%d8%a2%db%8c%d9%86%d9%87-%d8%a8%d9%87-%d8%b4%da%a9%d9%84-%d8%a7%d9%84%d9%85%d8%a7%d8%b3/ کپی شد [addtoany]

ساخت آینه به شکل الماس

اگر این پست را دیدید و فکر کردید که “اوه، این ایده عالی به نظر میاد! باید اینو بسازم!… وایسا، برش شیشه؟ نه من نیستم!” تنها شما نیستید. من هم یکبار می خواستم بریدن آینه را امتحان کنم، اما صدای آن حس ناخوشایندی به من داد.

فکر می کنم من هم یک aichmophobia (ترس غیر منطقی از اشیاء تیز) داشته باشم. به طوری که فکر کردن به شکستن آینه و استفاده از تیکه های شکسته شده برای من هم ایده آل بنظر نمی آمد.

با این حال، زندگی سرشار از فتح کردن ترس ها و روبرو شدن با آنهاست. من چند مورد آموزشی برای دستیابی به این تکنیک را بررسی کردم و شکه شدم وقتی روش کار را بسیار ساده دیدم.

از یکی از دوستانم پرسیدم و او به من اطمینان داد که قبلاً این کار را کرده است، بله، حقیقتاً کار آسانی بود. خب! مدتی بود که دوست داشتم یک آینه به شکل الماس بسازم و فکر کردم این روش یادگیری عالی است. پس بیاید انجامش بدیم!

لوازم مورد نیاز:

– تیغ شیشه بری

– آینه ای به ابعاد ۶۰ در ۶۰

– خط کش فلزی + ماژیک

– دستکش و عینک ایمنی

الگوی برش برای شکل خطوط الماس

– سنباده مرغوب

– سلفون پشت چسب دار

– تیغ کاتر (موکت بری)

– اسپری رنگ طلایی

– اسپری ثابت کننده رنگ

برای ساخت شکل هشت ضلعی، برای اندازه گذاری باید از یک خط کش فلزی و یک ماژیک استفاده کنید و خطوط هشت ضلعی را روی آینه رسم کنید. (نگران خطوط کشیده شده با ماژیک نباشید، با شیشه پاک کن اثر آن براحتی از بین می رود.)

خط کش فلزی را روی خط مماس با چرخ تیغ برش قرار دهید. سپس با تیغ روی آینه یک خط بیاندازید که کل طول خط رسم شده با ماژیک را در بر بگیرد. مطمئن شوید که تیغ برش را تا انتهای خط انداختن، درست در کنار خط کش قرار داده باشید.

حتماً فقط یکبار تیغ را روی هر خط بکشید. و دوباره روی همان خطی که با تیغ کشیده اید را مجدداً با تیغ نکشید. اگر نگران ایجاد صدایی مانند “کشیدن ناخن بر روی تخته سیاه” در هنگام خط کشیدن با تیغ هستید، نگران نباشید.

تیغ های شیشه بری مرغوب، صدای آزاردهنده کمی از خود تولید می کنند.

بعد از خط کشی با تیغ، قسمتهایی از آینه را که می خواهید ببرید را لبه سطح میز برش گذاشته و خطی کشیده شده با تیغ را مماس با خط لبه میز تنظیم کنید.

در یک حرکت سریع، آن قسمت از آینه را از روی خط برش با یک ضربه ناگهانی به سمت پایین بکشید تا بین آن دو شکافی تمیز ایجاد شود. ممکن است این مسئله در ذهن ترسناک بنظر بیاید که بخواهید یک تیکه از آینه را با دست جدا کنید، چون اینگونه تصور می کنیم که ممکن است با فشار آینه به پایین، کل آینه بشکند.

اما اگر یکبار این کار را انجام دهید، آینه فقط با یک صدای تِق جدا می شود و  آنگاه مطمئن می شوید آنطور هم که فکر می کرده اید کار سختی نبوده. حالا می تونید خطوط اضافه را با شیشه پاک کن از روی آینه پاک کنید.

 

توجه! با دستکش و عینک ایمنی می تونید این کار را با اطمینان بیشتری انجام دهید. 

خب حالا شکل مطلوب ما روی آینه درآمده، پس بیاید خطوط الماس را روی آینه پیاده کنیم! سلفون پشت چسب دار را روی کل سطح آینه بچسبانید. خطوط این الگوی برش که برایتان در سایت قرار داده ایم را بر روی سطح سلفون با ماژیک و خط کش رسم کنید.

ممکن است کمی پیچیده بنظر بیاید، فقط سعی کنید که تمام خطوط داخل الگو را ترسیم کرده اید. آسانتر از آن چیزی نیست که فکرش را می کردید؟

پس از رسم خطوط اولیه حالا باید به خطوط ضخامت دهید. یعنی خطی که رسم کرده اید را از دو طرف به فاصله نیم سانتیمتر، خطی دیگر را با خط کش رسم کنید. پس از رسم خطوط ثانویه حال بیایید خطوط را با تیغ کاتر (موکت بری) و خط کش فلزی ببرید.

بعد از بریدن تمامی خطوط سپس سلفون خطوط ضخیم را از روی سطح آینه به آرامی بردارید بطوریکه دقت داشته باشید اشکال مثلث شکل از روس سطح آینه کنده نشوند. الان سطح آینه را بصورت خطوط الماسی می بینید.

 

حتماً قبل از رنگ، لبه های تیز و برنده آینه را سمباده بکشید تا نرم و یک دست شوند.

 

حالا به جای هیجان انگیز و لذت بخش کار می رسیم! اسپری رنگ طلایی را روی کل سطح آینه پاشیده و کمی بعد روی سطح رنگ طلایی را اسپری ثابت کننده بپاشید تا رنگ شما ثابت بماند. سپس با تیغ کاتر به آرامی سلفون ها را از روی سطح رنگ شده آینه بردارید. بعد از کندن سلفون ها، دیگر کار تمام شده!

می تونید با توجه به تصویر آینه را روی قفسه یا طاقچه بگذارید، و یا با استفاده از گیره، روی دیوار نصب کنید. پیشنهاد ما این است که حتمن اسپری ثابت کننده رنگ را روی خطوط طلایی اسپری کنید چون اگر بخواهید بعداً روی آینه را با مایع شیشه پاک کن تمیز کنید، رنگمان از روی آینه پاک نمی شود.

این همان روندی است که برای برش شیشه هم می تونید از آن بهره بگیرید. آینه ای که درست کرده ایم، کاملاً شگفت انگیز و حرفه ای بنظر می رسد!

فکر می کنید که شجاعت لازم برای برش کاری شیشه را پیدا کرده اید؟ در اوقات بیکاری می تونید با این روش آینه های متفاوتی با اشکال و خطوط شکسته برای دیگر جاهای منزل خود بسازید.

اگر دنبال آینه خوب هستید، با مراجعه به صفحه شیشه و آینه در سایت فیکس چی و انتخاب گزینه نصب و تعویض شیشه دکور و مبلمان، و تماس با تکنسین شیشه و آینه مناسب، آینه و یراق مورد نیاز برای انجام این کار را تهیه نمایید.

نظرات

0

:wink: :-| :-x :twisted: :) 8-O :( :roll: :-P :oops: :-o :mrgreen: :lol: :idea: :-D :evil: :cry: 8) :arrow: :-? :?: :!:

  1. بدون دیدگاه
خبرنامه فیکس‌چی

مشترک خبرنامه شوید